Offering you a complete choice of products which include 10 inch brass mortise lock for residential doors factory price and solid brass mortise lock with handle door hardware supplier.
₹ 5500 / Set Get Latest Price
| Material | Brass |
| Function | Bed & Bath |
| Lock Type | Mortise With Handle |
| Backset | 60 mm |
| Door Thickness | 30-40 mm |
| Finish | Matt Black |
| Locking Mechanism | Cylinder |
| Cylinder Type | Pin Cylinder |
| Door Side | Universal |
| Application | Glass Door, Wooden Door, Metal Door |
Minimum order quantity: 50 Set
₹ 1920 / pair Get Latest Price
| Material | Brass |
| Function | Bed & Bath |
| Lock Type | Mortise With Handle |
| Backset | 60 mm |
| Door Thickness | 35-45 mm |
| Finish | Gold Finish |
| Locking Mechanism | Cylinder |
| Cylinder Type | Euro Profile |
| Door Side | Universal |
| Application | Metal Door, Glass Door, Wooden Door |
Minimum order quantity: 50 pair
Mr. Sirja (Marketing Manager)
Jay Enterprise
Ashopalav Park, Banshidhar, Plot No-20 To 23/3, B/H Parijat Residency, Sadhu Vasvani Road
Rajkot - 360005, Gujarat, India