Offering you a complete choice of products which include satin finish zinc mortise handle lock combo premium door hardware and premium mortise handle lock designer door handles manufacturer & exporter jay enterprise rajkot.
₹ 1850 / Set Get Latest Price
| Material | Zinc |
| Handle Type | On Rose |
| Lock Type | Cylinder Lock (CY) |
| Finish | Satin SS |
| Handle Size (On Plate) | 175 mm |
| Lock Body Size | 50x85 mm |
| Cylinder Size | 60 mm |
| Warranty | 5 Years |
Minimum order quantity: 100 Set
Our satin finish zinc mortise handle lock combo provides a premium look and corrosion resistance. Suitable for residential and commercial doors where aesthetics and performance are equally important. Commonly used in apartments, hotels, and offices.
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Mortise Lock |
| Material | Zinc Alloy |
| Lock Type | Mortise |
| Size | 60 mm |
| Unlock Method | Mechanical Key |
| Number of Keys | 3 Keys |
| Warranty | 1 Year |
| BRAND | SKILLAX |
| FINISH | ROSE GOLD |
| Application | HOTEL ,HOME,HOSPITAL ,FLAT |
| MATRIALS | ZINC ALLOY |
| USES | MAINDOOR LOCK |
Minimum order quantity: 100 Piece
Mr. Sirja (Marketing Manager)
Jay Enterprise
Ashopalav Park, Banshidhar, Plot No-20 To 23/3, B/H Parijat Residency, Sadhu Vasvani Road
Rajkot - 360005, Gujarat, India